Om oss på EL-Finess AB.

EL-Finess Elinstallationer projekterar, installerar och utför allt inom el- och teleinstallationer i alla typer av fastigheter. Från offentliga och samhällsviktiga miljöer, industri och bygg – till handel, mötesplatser inom nöje och bostäder.

Tack vare vår långa erfarenhet och breda kompetens erbjuder vi total- och generalentreprenad inom el- och teleinstallationer med hög kvalitet och säkerhet. För oss är det viktigt att våra kunder är trygga och nöjda med oss som leverantör – därför arbetar vi med utgångspunkt i tre grundpelare: kvalitet, service och ansvar. Det ger oss förståelse och möjlighet att förvalta våra kunders behov, förväntningar och önskemål.

På EL-Finess älskar vi vårt jobb och är stolta över vår bransch. Vi strävar alltid efter att bli bättre och därför är vi ISO-certifierade och arbetar ständigt med vår miljö- och kvalitetspolicy. Men vi vet också att det är när våra medarbetare mår bra och utvecklas, som vi är som allra bäst.

Vi finns i Stockholm och Göteborg med omnejd och har ett brett nätverk av samarbetspartners över hela Sverige.

Stockholm

Jonas Kristiansson

VD

Telefon: 070-619 14 13
E-post: jonas@el-finess08.se

Tim Smith

Operativ chef

Telefon: 072-238 80 83
E-post: tim@el-finess08.se

Andreas Eklöf

Projektledare

Telefon: 076-806 65 00
E-post: andreas.eklof@el-finess08.se

Jesper Björnlund

Servicechef

Telefon: 070-735 05 07
E-post: jesper@el-finess08.se

Pernilla Hjertzell

Administration och ekonomi

Telefon: 072-529 50 09
E-post: pernilla@el-finess08.se

Göteborg

Erik Björklund

Telefon: 070-425 49 37
E-post: erik.bjorklund@sparcgroup.se

Magnus Nygren

Projektledare

Telefon: 070-823 75 79
E-post: magnus@el-finess.se

Henrik Jidbrant

Projektledare

Telefon: 070-619 14 55
E-post: henrik@el-finess.se

Björn Gudmundsson

Projektledare

Telefon: 073-529 22 77
E-post: bjorn@el-finess.se

Markus Westlund

Projektledare service

Telefon: 072-513 93 42
E-post: markus.westlund@el-finess.se

Vi är en del av team

Drivkraften för Sparc handlar om att skapa värde och nytta. Vi samlar och samordnar bolag i installationsbranschen och kan presentera marknadens starkaste erbjudande. Med förenade krafter bygger vi en positiv och utvecklande företagskultur, präglad av entreprenörskap, engagemang och delaktighet. Vi sätter det hållbara företagandet högt med målet att vara branschens mest konstruktiva och ansvarstagande samhällsaktör, nu och imorgon.

www.sparcgroup.se

Vi är stolta sponsorer till